Pacjent ma prawo do informacji o swoim stanie zdrowia.
Pacjent ma prawo do informacji o rodzaju i zakresie świadczeń zdrowotnych udzielanych przez podmiot leczniczy, w tym o profilaktycznych programach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, realizowanych przez ten podmiot.
Pacjent ma prawo wybrać lekarza ubezpieczenia zdrowotnego pierwszego kontaktu (lekarz podstawowej opieki zdrowotnej). Może być nim lekarz rodzinny, internista lub pediatra (w przypadku dzieci). W ciągu roku kalendarzowego możesz trzykrotnie i bezpłatnie zmienić swoją decyzję.
Pacjent ma prawo wybrać pielęgniarkę i położną ubezpieczenia zdrowotnego (pielęgniarkę/położną podstawowej opieki zdrowotnej). W ciągu roku kalendarzowego możesz trzykrotnie i bezpłatnie zmienić swoją decyzję.
Pacjent ma prawo w ramach podstawowej opieki zdrowotnej do badania oraz porady lekarskiej bez skierowania, w tym do nocnej (od 18:00 do 8:00) oraz świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, udzielanej w formie ambulatoryjnej i wyjazdowej.
Pacjent ma prawo zarejestrować się do lekarza osobiście, przez osoby trzecie lub telefonicznie.
Pacjent bez skierowania, ma prawo do ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych udzielanych przez: ginekologa i położnika, wenerologa, onkologa oraz psychiatrę.
Pacjent ma prawo do ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych w trybie pilnym jeżeli jest inwalidą wojennym, kombatantem, osobą represjonowaną, osobą posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, honorowym dawcą krwi.
Pacjent na podstawie skierowania ma prawo do bezpłatnych badań diagnostycznych i rehabilitacji zleconych przez lekarza oraz do, leczenia szpitalnego i ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych.
Pacjent na podstawie skierowania ma prawo do bezpłatnego sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego i środków higieniczno-pielęgnacyjnych.
Pacjent ma prawo do bezpłatnego wystawienia orzeczeń i zaświadczeń lekarskich, jeżeli są one związane z dalszym leczeniem, rehabilitacją, niezdolnością do pracy, kontynuowaniem nauki, a także jeżeli są wydawane dla celów pomocy społecznej, orzecznictwa o niepełnosprawności, uzyskania zasiłku pielęgnacyjnego lub ustalenia przyczyn i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodziny.
Pacjent ma prawo do bezpłatnego wystawienia zaświadczeń lekarskich lub zaświadczeń wystawianych przez położną, jeżeli są one potrzebne do uzyskania dodatku z tytułu urodzenia dziecka lub jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka.
Pacjent ma prawo otrzymać świadczenia zdrowotne, które odpowiadają wymaganiom aktualnej wiedzy medycznej.
Pacjent ma prawo do zachowania tajemnicy informacji związanych ze swoja osobą.
Pacjent ma prawo do poszanowania swojej intymności i godności.
Pacjent ma prawo dostępu do swojej dokumentacji medycznej.
Pacjent ma prawo do wyrażenia zgody na udzielanie określonych świadczeń zdrowotnych lub odmowy takiej zgody.
Jeśli nie masz skierowania, jesteś zobowiązany ponieść koszty udzielonych świadczeń opieki zdrowotnej wymagających skierowania.
Pacjent ma prawo do informacji o leku zastępczym, oraz do informacji o sposobie jego stosowania,
Nowy Tomyśl ul. Zbąszyńska 9
tel.: 61 44 21 800
Rejestracja od poniedziałku do piątku:
od 7.00 – 8.00 wyłącznie telefoniczna od 8.00 – 18.00 osobista lub telefoniczna
Zbąszyń ul. Na Kępie 3
tel.: 68 386 77 77
Rejestracja : od poniedziałku do piątku od 11.00 – 13.00 osobista lub telefoniczna